Loading

Hakkımızda

Okul öncesi eğitim alanında yüksek kalite ve standartta bir anaokulu hizmeti verebilmek için yola çıktık. 650 m2 lik bir kullanım alanına sahip olan okulumuzda;4 sınıf, 1 uyku odası, 1 yemekhane ve Çam ağaçları arasında bir oyun bahçesi bulunmaktadır.Tüm sınıflarımız gün ışığından maksimum düzeyde yararlanmaktadır.Okulumuzda güvenlik kamera sistemiyle sağlanmaktadır.Ayrıca sınıflarımız temiz,geniş ve ferahtır.

‘MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR.’ felsefesiyle kurulmuş olan okulumuz çocukların günlük yaşamda teoriyi pratiğe eğlenceli bir biçimde dökmelerini sağlayan M.E.B.’in belirlediği amaç ve kazınımları sağlayan ancak değişimleri takip eden bir Karma Eğitim sistemiyle yoluna devam etmektedir.. Amacımız çocuklarımızın kalbine dokunarak, gözlerindeki parıltıyı hissetmek. Bunun için de okulumuzda çocuklarımızın mutlu olabilecekleri ve kendilerini rahatça özgür bir ortamda ifade edebilecekleri, toprağa, yeşile,doğaya dokunabilecekleri ve hissedebilecekleri bir eğitim yaklaşımı hedeflenmektedir.Bir çocuk değil bir gelecek inşa etmek için hemen her alanda fikir sahibi olan ve deneyim edinebilen bir eğitim ortamı oluşturulmaktadır.

Uzman ve nitelikli öğretmen kadromuzla çocuklarımıza eğlenirken öğrenebileceği, öğrenirken de günlük hayata aktarabileceği bir ortam sunmaktayız. Bilim, sanat, kültür ve sosyal alanında başarılı, mutlu ve çağdaş bir gelecek inşa etmek için çocuklarımızla, ailemizle, psikoloğumuzla el ele vererek ortak bir çaba oluşturuyoruz.

Aile Sıcaklığı ve Şeffaflık
Okulumuzda ilk dikkatinizi çekecek şeylerden biri samimiyet ve şeffaflıktır. Çocuklarınız, her personelin samimiyetle gülümsediği bir okul ortamı içerisinde eğitim-öğretim hayatına başlar. Bize göre her şeyin mutlak bir çözümü vardır.. Bizler, çözüm üretmek ve en kıymetlinizin gelişimine katkı sağlamak için buradayız.

Alışma Dönemi
İlk defa okula başlamak hem çocuk hem aile için zor olabilir. Bilinmelidir ki, bir çocuk kendi yeteneklerini keşfettikçe, oynayarak öğrendikçe ve iletişim becerilerini kuvvetlendirerek kendini daha rahat ifade edebildikçe mutlaka bundan beslenir ve mutlu olur. Okul ortamı çocuğun duygusal ve fiziksel ihtiyaçlarını bastırmadığı sürece hiçbir travmaya yol açmaz, aksine çocuğun özgüvenini pekiştirir.
Özel Pendik Çınar Anaokulun’da psikolog eşliğinde aile ile teke tek çalışılarak alışma döneminin Çocuk-Aile-Okul üçgeninde başarılı olabilmesine destek olunur.
Çocuk Odaklı Yaklaşım
Özel Pendik Çınar Anaokulun’da her çocuğun akademik performansı ve psikolojik gelişimi ayrı değerlendirilir. Her çocuk birbirinden farklıdır ve yeteneklidir. Aileler de öyle... Bu sebeple, çocuklarımız ile ilgili değerlendirmeleri paylaşırken teke tek veli görüşmeleri organize ederiz. Çocuklarımızı birbiri ile değil, kendileri ile karşılaştırırız. Potansiyellerini ve yatkın oldukları alanları birlikte keşfeder, ailelerimiz ile paylaşırız. Einstein’ ın dediği gibi; “Aslında herkes bir dâhidir. Ama siz kalkıp bir balığı ağaca çıkma yeteneğine göre yargılarsanız, balık tüm ömrünü aptal olduğuna inanarak geçirecektir.”

Etkinliklerimiz

Dans ve Halk Oyunları

Modern Dans / Bale / Halk Oyunları Okulumuzda branş öğretmenler eşliğinde...

Jimnastik

Okulumuzda Jimnastik dersleri branş öğretmeni tarafından verilmektedir. Jimnastik sporu çocuklara  sosyal...

Robotik Kodlama

Okulumuzda mühendisler tarafından robotik kodlama dersleri verilmektedir.Amacımız okul öncesi öğrencilerimize sistematik...

Yabancı Dil

Tam Zamanlı İngilizce Okulumuzda haftanın 5 günü yabancı öğretmenler eşliğinde ingilizce...

Müzik / Orff Öğretisi

Okulumuzda müzik öğretmeni tarafından Müzik dersi verilmektedir.  Çocuğun okul öncesi dönemde...

Drama / Tiyatro

Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun...